Thursday, 06 August 2020

PARAFIA PW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO KALWARIA PSZOWSKA

A+ R A-

Wakacje

Wakacje   

      Mamy wakacje, czas urlopów. Wielu ludzi wykorzystuje swój czas na wypoczynek. Czas wolny, wypoczynek, to nie jest luksus, ale nieodzowna potrzeba każdego człowieka. Codzienne troski, wysiłki, napięcia wyczerpują. Przynajmniej na krótki czas trzeba się oderwać od codzienności, odprężyć i zaczerpnąć nowych sił. Taka potrzeba wynika z samej ludzkiej natury. W Biblii znajdujemy religijne uzasadnienie wypoczynku. Już w Księdze Rodzaju, w poemacie o stworzeniu świata, jest mowa o stwórczej aktywności Boga oraz o dniu, w którym Bóg odpoczywał. Ten cykl pracy i odpoczynku jest zadany jednocześnie człowiekowi, który został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Dlatego ludzie rządzący, ustanawiający prawa, powinni uwzględniać nie tylko prawo do pracy, ale także prawo do odpoczynku.


     Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Modlitwa wakacyjna
Naucz mnie Panie dobrze wypoczywać i spędzać wolny czas. Proszę Cię, abym umiał dostrzegać piękno przyrody, wspaniałość zwierząt, abym na nowo nauczył się zachwycać otaczającym mnie światem, tak jak kiedyś, gdy byłem małym dzieckiem. Panie, błogosław wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby spędzili dobrze ten czas. Dziękuję, że nie zapominasz o tych wszystkich, którzy nie mogą wyjechać z braku środków lub z powodu choroby. Panie, zmiłuj się nad nami i spraw, aby ludzie byli dla siebie dobrzy. Dzięki Ci, Panie. Amen.