Thursday, 06 August 2020

PARAFIA PW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO KALWARIA PSZOWSKA

A+ R A-

Aktualności

Wiadomości

 

KA Komunikat Metropolity katowickiego 30.07.2020 1

 

KA Komunikat Metropolity katowickiego 30.07.2020 2

krew 1

krew 2


 

Apostolstwo


27.06.2020

 


Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia

dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.

Informujemy, że od 15 czerwca br. wznowiono działalność uzdrowisk. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie sanatoryjne, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować z sanatorium do którego zostali Państwo skierowani i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu. Informację o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymają Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymają Państwo listownie razem ze skierowaniem.

Piotr Nowak

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego

Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach

 


Z1

Z2


 


Abp Zarządzenie 28 05 2020 1

Abp Zarządzenie 28 05 2020 2


 

Serdecznie zachęcam i zapraszam wszystkich chętnych,
 
którzy chcą wesprzeć akcję Caritas Archidiecezji Katowickiej
 
"OFIARA KORONAWIRUS" na wpłacanie dobrowolnych
 
ofiar na rzecz zakupu min. respiratorów.
 
Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej:
 
96 1050 1214 1000 0090 3169 8062 Tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS.
 
Dziękuję bardzo w imieniu Caritas za ofiary skaładane na Ten cel.

 

 Tutaj można posłuchać radia przez internet radioeM

Tutaj znajdziesz informacje o transmisjach Mszy i nabożeństwach na antenie radia.

 


 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

Wszystkie zamówione przez parafian intencje są odprawiane w terminach i godzinach wcześniej ustalonych.

 

Zalecki wraz z ofiarą za Mszę świętą można składać przed Mszą świętą, na probostwie

lub w innej formie po ustaleniu telefonicznym.

 

Pod tymi nr tel. jestem do stałej dyspozycji 696-192-112 lub /032/ 45-78-516

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

2.08.2020 - 18 Niedziela Zwykła


        W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku. przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie". Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

 • Bóg zapłać za złożone ofiary na konto parafialne oraz osobiście w kancelarii.
 • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny U.Ś. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
 • W I czwartek miesiąca po Mszy świętej Nabożeństwo powołaniowe.
 • W I piątek miesiąca o godz. 8.00 Msza święta w intencji czcicieli N.S.P. Jezusa poprzedzona modlitwą różańcową. Po Mszy świętej nabożeństwo do N.S.P. Jezusa.
 • Również w I piątek od godz. 9.00 odbędzie się obchód chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia do środy włącznie.
 • W związku z sytuacją epidemiologiczną dotychczasowe akty prawne metropolity katowickiego obowiązują nadal w takim zakresie, jaki określają najnowsze rozporządzenia władzy cywilnej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań zaktualizowanych w niniejszym zarządzeniu.
 • W związku z pojawiającymi się w szeroko pojętej przestrzeni społeczno-kościelnej zakażeniami koronawirusem i zachorowaniem na Covid-19, mając na uwadze zdrowie i życie wiernych, których otaczamy duszpasterską troską oraz duszpasterzy, zwracam się do wszystkich z serdecznym apelem o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Aktualnie chodzi o zasłanianie ust i nosa. Wskazanie to obowiązuje wszystkich uczestników liturgii z wyjątkiem celebransów. Przypominając zaś Zarządzenie z dnia 28 maja br., nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę, a celebransom tę formę jej udzielania (p.2), o czym duszpasterze powinni systematycznie informować.
 • Całość zarządzenia ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO Wiktora Skworca znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 • W poniedziałek swoje urodziny obchodzi p. kościelny Leon Jarząbek.
 • W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Nowenna do M. B. N. Pomocy.  
 • We wrześniu jest wolna intencja mszalna: 8.
 • W październiku są wolne intencje mszalne: 13, 20, 27.
 • W listopadzie są wolne intencje mszalne: 17, 22.
 • W grudniu są wolne intencje mszalne: 10, 15, 16, 17, 22, 25, 26, 27, 28, 29.
 • Jest gazetka parafialna na nadchodzący tydzień wyłożona z tyłu kościoła.
 • Do nabycia jest Gość Niedzielny. Cena nie ulega zmianie i wynosi 6 zł. Jest także majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego" do nabycia w przedsionku kościoła.
 • Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany płynem HYSEPTA Anti–Virus +
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Naszej parafii.
 • Od środy rozpoczynamy przyjmowanie Mszy świętych na 2021 rok w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w każdy dzień oprócz Wtorku w godzinach urzędowania.

    Jezus Chrystus udzielił łaski, aby nic nie zdołało odłączyć nas od Bożej miłości objawionej w Eucharystii. On umacnia tę łaskę swoim błogosławieństwem.

 

   


 

Wsparcie parafii w trudnym czasie epidemii

 

W czasie epidemii wszyscy odczuwamy wiele niedogodności, część osób może utracić swoje źródła dochodu. Ten czas jest również trudny dla parafii, dla której ofiary wiernych są jednym z podstawowych źródeł utrzymania.

Jeżeli ktoś ma możliwość i los parafii nie jest mu obojętny to może przekazać ofiarę na bieżące utrzymanie parafii do skarbonki w przedsionku kościoła lub przelewem na konto parafialne.

PARAFIA PW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO KALWARIA PSZOWSKA

Santander Bank Polska S.A. 54 1090 2590 0000 0001 2299 8905

Bardzo dziękuję za zrozumienie i za Państwa ofiarność.


 

inserted by tekel

Wakacje

Wakacje   

      Mamy wakacje, czas urlopów. Wielu ludzi wykorzystuje swój czas na wypoczynek. Czas wolny, wypoczynek, to nie jest luksus, ale nieodzowna potrzeba każdego człowieka. Codzienne troski, wysiłki, napięcia wyczerpują. Przynajmniej na krótki czas trzeba się oderwać od codzienności, odprężyć i zaczerpnąć nowych sił. Taka potrzeba wynika z samej ludzkiej natury. W Biblii znajdujemy religijne uzasadnienie wypoczynku. Już w Księdze Rodzaju, w poemacie o stworzeniu świata, jest mowa o stwórczej aktywności Boga oraz o dniu, w którym Bóg odpoczywał. Ten cykl pracy i odpoczynku jest zadany jednocześnie człowiekowi, który został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Dlatego ludzie rządzący, ustanawiający prawa, powinni uwzględniać nie tylko prawo do pracy, ale także prawo do odpoczynku.


     Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Modlitwa wakacyjna
Naucz mnie Panie dobrze wypoczywać i spędzać wolny czas. Proszę Cię, abym umiał dostrzegać piękno przyrody, wspaniałość zwierząt, abym na nowo nauczył się zachwycać otaczającym mnie światem, tak jak kiedyś, gdy byłem małym dzieckiem. Panie, błogosław wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby spędzili dobrze ten czas. Dziękuję, że nie zapominasz o tych wszystkich, którzy nie mogą wyjechać z braku środków lub z powodu choroby. Panie, zmiłuj się nad nami i spraw, aby ludzie byli dla siebie dobrzy. Dzięki Ci, Panie. Amen.