Thursday, 27 June 2019

PARAFIA PW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO KALWARIA PSZOWSKA

A+ R A-

Pielgrzymki

 

  W dniach 27.07 - 03.08 2019

planowana jest pielgrzymka 8 dniowa do GRUZJI

Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe FRATER Adam Zielinski
biuro: ul. Dworcowa 18, 85-010 Bydgoszcz,  tel./fax 52 322 48 39, e-mail:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
                                   konto: Bank Millennium S.A. O/Bydgoszcz Nr: 76 1160 2202 0000 0000 4190 3630
                             Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod nr 16
                                              NIP 967-035-11-14, REGON 093166900                             www.frater.pl          

 

GRUZJA 8 dni

KUTAISI – MCCHETA – TBILISI – ANANURI – GUDAURI – KAZBEGI – BODBE – SIGNAGI – WELISTSIKHE – UPLISTSIKHE – JASKINIA PROMETEUSZA – TSKALTUBO – BATUMI - MAKHUNTSESI

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach. Przelot do Kutaisi. Przejazd na nocleg w okolice Kutaisi.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi - drugiego pod względem wielkości miasta Gruzji. Leży nad rzeką Rioni, na wysokości 125 – 300 m n.p.m. Zwiedzanie zabytków wpisanych na Listę Dziedzictwa UNESCO: katedry Bagrati z XI w. i klasztoru Gelati z XII w. oraz mniejszego klasztoru Motsameta. Przejazd do Mcchety która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tbilisi.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi rozpoczniemy od starej części miasta – Metekhi zbudowana w XIII w. Będziemy mogli nasycić się pięknym widokiem starego miasta, wjedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IV w), z której zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród Botaniczny, który także w tym dniu zwiedzimy. Udamy się do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są nadal wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przez cerkiew Sioni, Kontynuujemy nasz spacer do Bazyliki Anczyschati, najstarszej cerkwi miasta (VI w). Obiadokolacja w lokalnej restauracji programem folklorystycznym - tańcami narodowymi. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd w okolice Twierdzy Ananuri (XVII w.). Zwiedzanie założenia zamkowego nad rzeką Aragvi z przepięknym widokiem na sztuczne jezioro Żinwali. W drodze krótki przystanek przy elektrowni wodnej Zhinvali. Przejazd do Gudauri - kurortu narciarski położonego 2000 m n.p.m., na południowym zboczu Wielkiego Kaukazu – gruzińskiego łańcucha górskiego. Kolejno przejazd koło Przełęczy Krzyżowej (2385 m n.p.m.), podziwianie naturalnego krajobrazu – po drodze przystanek na zrobienie zdjęć. Udamy się do Stepantsminda (dawniej Kazbegi) – małego miasteczka w regionie Mtskheta-Mtianeti. Następnie kontynuujemy drogę pieszo do wsi Gergeti (3-4 godz. chodzenia tam i z powrotem) lub lok. 4x4 samochodami (1 godz: tam i z powrotem); zwiedzimy Cerkiew Gergeti (XIV w), skąd rozpościera się niesamowity widok na miasteczko, góry Kaukaskie ze szczytem Kazbeg (5047 m n.p.m.). Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzimy Klasztor w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie udamy się do Welistsikhe, gdzie zwiedzmy tradycyjną 300 letnią piwnice i zjemy obiad połączony z degustacją (  napoje regionalne). Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Uplistsikhe (dosłownie “twierdza władcy”), starożytnego skalnego miasta we wschodniej Gruzji. Znajdujące się w nim formy architektoniczne sięgają od czasów wczesnej Epoki Żelaza po późne Średniowiecze. Miejsce wyróżnia się unikalną mieszanką różnych stylów budownictwa skalnego, od sztuki Anatolii i Iranu aż po pogańska i chrześcijańską architekturę. Przejazd do Jaskini Prometeusza. To jeden z gruzińskich cudów natury, który ukazuje zwiedzającym zapierające dech w piersiach przykłady stalaktytów i stalagmitów. Przejazd do Tskaltubo – kurortu spa w zachodniej Gruzji. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Batumi, kurortu nadmorskiego na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Czas wolny. Następnie zobaczymy Wieżę Alfabetu, Wieżę Czaczy, plac Medei, fontannę Neptuna. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Wizyta w ogrodzie botanicznym w Batumi, który nie ma swojego odpowiednika na całym świecie, gdyż rośliny endemiczne koegzystują tutaj wraz z florą z najróżniejszych stref klimatycznych. Ogród mieści tysiące odmian roślin. Następnie przejazd do Makhuntsesi, gdzie zobaczymy most i wodospad. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Katowic.

TERMIN:         27.07 - 03.08.2018
CENA:              3390 zł + 120 USD

ZAPEWNIAMY:
•  przelot wraz z opłatami lotniskowymi  (transfer  : Jastrzębie Zdrój, Pszów, Rybnik, Katowice)
• komfortowy przejazd na całej trasie wraz z opłatami drogowymi i parkingami,
• 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami
• 7 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad
• butelkę wody mineralnej codziennie dla każdego uczestnika
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance wr    az z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4 000 €, do 10 000 zł w RP
• opiekę pilota i przewodnika lokalnego na całej trasie,
• bilety wstępu i inne wydatki programowe
• opłatę TFG

UWAGI :
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny  paszport lub dowód osobisty

INFORMACJE I ZAPISY:       KS. MIROSŁAW KRZYŻOWSKI             TEL KOM  600-609-104


 inserted by tekel